طرز تهیه ی دنر کباب (کباب ترکی)

پرتال تارنامه بخش آموزش آشپزی و آشپزی آسان قسمت کباب و غذاهای گوشتی انواع کباب ایرانی- طرز تهیه ی دنر کباب (کباب ترکی)

 


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/201551016345620a.jpg

کباب و غذاهای گوشتی انواع کباب ایرانی-طرز تهیه ی دنر کباب (کباب ترکی)مواد لازم دنر کباب :


گوشت راسته گوسفند یا فیله گوساله

250 گرم

نامشخص

پیاز

3 عدد

100 گرم / 5 کالری

روغن مایع

نصف پیمانه

100 گرم / 900 کالری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالریطرز تهیه دنر کباب :


*. گوشت را در جهت الیاف گوشت برش میدهیم ( این نکته خیلی اهمیت دارد اگر گوشت در جهت الیاف برش نخورد سفت خواهد شد )برش ها باید خیلی نازک باشد و به اندازه یک چوب کبریت برش داده شو د .آب دو عددد از پیاز ها را می گیریم و گوشت را داخل آب پیاز و روغن مایع و کمی فلفل می خوابانیم حدود دو ساعت .( توجه داشته باشید که نمک گوشت قرمز باید در اواخر طبخ اضافه بشه چون باعث سفت شدن گوشت میشه).


*. بعد پیاز سوم را خلال نازک میکنیم و در مقدار خیلی کمی روغن تفت می دهیم تا نرم و شفاف شود ( سرخ شدن لازم نیست ) بعد حرارت را بالا میبریم و گوشت را 3 دقیقه با حرارت با لا تفت میدهیم ( دقت کنید که اگه حرارت بالا نباشه گوشت آب میندازه و جمع میشه ) بعد از ماهیتابه خارج میکنیم و با پیاز تفت داده شده و سایر مخلفات لای نان باگت میریزیم .همین کار را هم با گوشت مرغ میتوانید انجام دهید با این تفاوت که نمک گوشت سفید رو همیشه اول کار اضافه میکنیم.

 


خواص پیاز :


پیاز خام فعالیت معده را زیاد می کند و در نتیجه ترشح اسید کلریدریک را تشدید می کند . بنبراین کسانیکه ناراحتی معده دارند ممکن است سوزش و درد در معده خود حس کنند . اینگونه اشخص باید پیاز پخته مصرف کنند که ترشحات دستگاه *. هاضمه را منظم کرده اشتها رازیاد و دل درد و نفخ معده را درمان می کند .

 


اختصاصی آکاایران
برچسب ها:
طرز تهیه کباب ترکی
.
نحوه پخت دنر کباب
.
مواد لازم برای دنر کباب
.
نکاتی برای پخت دنر کباب
.
پخت انواع کباب
.مروری برگذشته