پنه Penneبا سس پستوPesto

پرتال تارنامه بخش آموزش آشپزی و آشپزی آسان قسمت انواع ماکارونی و پاستا- پنه Penneبا سس پستوPesto

انواع ماکارونی و پاستا-پنه Penneبا سس پستوPesto


 

پنه (به ایتالیایی: Penne) نوعی پاستای لوله ای شکل ایتالیایی شبیه به استوانه ای بزرگ است که دو سر آن به صورت اریب بریده شده است. دو نوع پنه در ایتالیا تولید می شود که یکی دارای پوسته ای صاف بوده و «پنه لیشه» (lisce به معنای صاف) نامیده می شود و دیگری شیارهایی بر رویش داشته و «پنه ریگاته» (rigate به معنای شیاردار) خوانده می شود.

مواد لازم:
پنه   150 گرم
ساقه کرفس   2 عدد
 پیاز  1 عدد
 گوجه فرنگی   500 گرم
سیر متوسط   2 حبه
قارچ بسیار ریز خرد شده   30 گرم
 رب گوجه فرنگی   3 قاشق سوپخوری
 روغن زیتون   2 قاشق سوپخوری
 فلفل دلمه ای قرمز   1 عدد
پنیر چدار رنده شده    80 گرم
2 قاشق سس پستو (این سس را از فروشگاههای زنجیره ای بزرگ میتوانید تهیه نمایید.)

طرز تهیه:
1- کرفس و فلفل دلمه ای را بعد از شستن بصورت ریز خرد نمایید. همچنین پیاز را نیز بسیار ریز خرد نموده و بهمراه سیرهای ریز شده در روغن زیتون تفت دهید. گوجه ها را در قابلمه آب در حال جوش بگذارید تا بخوبی بپزند. پوست گوجه ها بعد از پختن براحتی کنده میشود. سپس گوجه فرنگی ها را رنده نمایید.

2- پاستاها را در قابلمه ای دیگر بپزید. توجه داشته باشید که کمی روغن و نمک به آبجوش اضافه نمایید و پس از آن پاستا ها را درون قابلمه بریزد تا به هم نچسبند.

3- درون پیاز و سیر سرخ شده، گوجه رنده شده، فلفل دلمه ای ریز شده و قارچ و کرفس خود را بریزید. همچنین رب گوجه فرنگی را نیز اضافه نمایید تا سس شما خوشرنگتر شود.

4- پاستای پخته شده را آبکش نمایید و سس پاستا و خود پاستا را در قابلمه ای بزرگ بریزید و خوب بهم بزنید تا با هم مخلوط گردند. سپس هنگام سرو پنیر چدارو سس پستو در صورت دلخواه را بروی بشقاب آماده سرو بریزید و میل فرمائید.


انواع ماکارونی و پاستا - ashpaz-bashi.blogfa.comبرچسب ها:
طرز تهیه پنه Penneبا سس پستوPesto
.
طرز تهیه پنه
.
طرز تهیه سس پستو
.
پستو
.
Penne
.مروری برگذشته