صفحه خانگی arrow سلامت arrow تغذیه سالم زندگی سالم arrow 3 خطای رایج در خوردن صبحانه

3 خطای رایج در خوردن صبحانه

پرتال تارنامه بخش مقالات سلامت قسمت تغذیه سالم زندگی سالم- 3 خطای رایج در خوردن صبحانه

تغذیه سالم زندگی سالم-3 خطای رایج در خوردن صبحانه

کارشناسان سلامت و تغذیه معتقدند که انتخاب موادغذایی مناسب برای وعده صبحانه ضروری است و اگر این انتخاب درست نباشد می‌تواند تاثیر عکس داشته باشد و حتی موجب چاقی شود.

صبحانه یکی از وعده‌های مهم غذایی و در عین حال یکی از عوامل مهم برای لاغر شدن است اما این بدان مفهوم نیست که هر نوع ماده خوراکی را به هر مقداری که بخواهید می‌توانید در وعده صبحانه بگنجانید.

کارشناسان سلامت و تغذیه معتقدند که انتخاب موادغذایی مناسب برای وعده صبحانه ضروری است و اگر این انتخاب درست نباشد می‌تواند تاثیر عکس داشته باشد و حتی موجب چاقی شود.
به گفته این کارشناسان، سه اشتباه معمول که اکثر مردم در انتخاب مواد خوراکی صبحانه انجام می‌دهند و باید اصلاح شود عبارتند از:

_ آب پرتقال در مقایسه با خود میوه پرتقال، مقدار بیشتری قند و کالری دارد و به همین دلیل افراد برای آنکه فیبر خوراکی بیشتری دریافت کنند و مدت زمان طولانی‌تری نیز احساس سیری داشته باشند، توصیه می‌شود که خودِ پرتقال را به جای آب این میوه بخورند.

_ برخی افراد تمایل به خوردن ماست‌میوه‌ای در وعده صبحانه دارند. ماست کم‌چرب به عنوان ماده‌ای لبنی انتخاب مناسبی برای صبحانه است اما ماست‌ میوه‌ای حاوی قند زیاد است و مصرف آن در واقع کالری اضافی وارد بدن می‌کند.

_ مصرف غلات مغذی در وعده صبحانه نیز می‌تواند مفید باشد اما با این حال نباید در خوردن آنها زیاده‌روی کرد. بیشتر افراد در هر وعده صبحانه حجم زیادی غلات را به دفعات بیشتر مصرف می‌کنند که همین امر موجب می‌شود بیش از نیاز بدن‌شان کالری دریافت کنندگردآوری  : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
تغذیه سالم زندگی سالم - isna.ir


برچسب ها:
صبحانه
.
خطای رایج در صبحانه
.
اشتباهاتی در صبحانه خوردن
.
مراقبت از بدن
.مروری برگذشته