صفحه خانگی arrow اطلاعات عمومی arrow مقالات اطلاعات عمومی و گوناگون arrow نتایج یک تحقیق جالب: زنان خودشیفته هستن یا مردان؟!

نتایج یک تحقیق جالب: زنان خودشیفته هستن یا مردان؟!

پرتال تارنامه بخش مقالات مفید قسمت مقالات اطلاعات عمومی و گوناگون- نتایج یک تحقیق جالب: زنان خودشیفته هستن یا مردان؟!
,خوشیفته, زنان و مردان, خودشیفتگی مردان,اطلاعات عمومی،دانستنیها،معلومات عمومی،آیا می دانید

نتایج یک تحقیق جالب: زنان خودشیفته هستن یا مردان؟

مقالات اطلاعات عمومی و گوناگون-نتایج یک تحقیق جالب: زنان خودشیفته هستن یا مردان؟!


تحقیقات صورت گرفته توسط پژوهشگران دانشگاه بوفالو در آمریکا نشان می‌دهد، مردان نسبت به زنان خودشیفته‌تر هستند.

گاهی افراد تصور می‌کنند صفت خودشیفتگی بیشتر شامل حال زنان می‌شود و این صفت برای مردان معنا ندارد؛ اما نتایج جدیدترین تحقیق نشان می‌دهد که میزان خودشیفتگی در مردان بیش از زنان است.

پیش از این محققان دانشگاه ایالتی اوهایو در تحقیقات خود دریافته بودند، مردانی که بطور منظم عکس‌های سلفی (عکس از خود) را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند، بیش از سایر همسالان خود در معرض خودشیفتگی و اختلالات روانی قرار دارند؛ اما در این پژوهش داده‌های مردان با زنان مورد مقایسه قرار نگرفت.

در پژوهش جدیدی که توسط محققان دانشکده مدیریت دانشگاه بوفالو انجام شده است، داده‌های 475 هزار زن و مرد در یک بازه زمانی 30 ساله با یکدیگر مورد مقایسه قرار گرفت و مشخص شد، درجه خودشیفتگی مردان نسبت به زنان بیشتر است.

«امیلی گریجالوا» استادیار دانشکده بوفالو تأکید کرد: زنان اغلب بدلیل رفتارهای پرخاشگرایانه یا مقتدرانه مورد انتقاد قرار می‌گیرند که باعث ایجاد فشار مضاعف بر روی آنها و درنتیجه سرکوب رفتار خودشیفتگی می‌شود.

نتایج این تحقیق در مجله Psychological Bulletin منتشر شده است.برچسب ها:
زنان و مردان
.
خودشیفتگی مردان
.
خودشیفتگی زنان
.مروری برگذشته